Tachograf

Adr, co to takiego?

ADR to konkretne przepisy, które określają przewóz materiałów niebezpiecznych poza granicami kraju. Kiedy zaczniemy szukać okaże się, że przedsiębiorca, który zajmuje się takim transportem będzie musiał mieć specjalny papier do tachografu, jak również specjalne wyposażenie adr.

Czym jest ADR?

TachografPrzepisy te określają również, że w każdym aucie powinny znajdować się pasy transportowe oraz maty antypoślizgowe. ADR to umowa międzynarodowa, którą zawierają między sobą dwa kraje. W umowie tej strony określają czym tak naprawdę są przedmioty niebezpieczne. Takie przedmioty określają specjalne załączniki, które zawsze dodawane są do umowy. Przedmiotów lub substancji, które się przewozi nie można normalnie przetransportować z jednego miejsca na drugie bez takiej umowy. Jeżeli chodzi zaś o pojęcie „przewóz międzynarodowy”, to chodzi o nic innego jak tylko o każdy przewóz pomiędzy dwoma krajami, które zawierają umowę ADR. Jest wiele bardzo ostrych przepisów, które regulują przewóz materiałów niebezpiecznych. W zależności, czy mamy do czynienia z materiałami ciekłymi czy stałymi należy mieć odpowiednio oklejony transport, jak również każdy przedmiot czy ciecz musi być odpowiednio zapakowana. Do tego służy wykaz wyposażenia adr, dzięki któremu każdy przedsiębiorca może doskonale przygotować się do tego jakże trudnego zadania.

Jeżeli nie wiemy, jak się do niego przygotować, wystarczy przeczytać rozporządzenia, jak również umowy adr, które są dostępne w Internecie. Tam każdy znajdzie odpowiedź na każde nurtujące go pytanie.